GRAMY W OTWARTE (BIBLIOTEKI ŻYWYCH KSIĄŻEK)

Na terenie różnych miejscowości odbywa się gra edukacyjna o województwie podlaskim.  Przy okazji gry mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się jak realizowana jest Strategia Rozwoju Województwa Podlaskiego do 2020 roku.
Gra jest przyjazna osobom w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności, stawia na współpracę, uczy otwartości i wzajemnego polegania na sobie.

Każda chętna osoba może dołączyć do jednej z dwóch drużyn, które będą zmagać się z mini tabu, szukać wyjścia z labiryntu, stawać przed ogniem pytań oraz wykonywać inne ciekawe zadania. Przy okazji będzie można wymienić się innymi swoją wiedzą na temat atutów naszego najbliższego otoczenia, funkcjonowania lokalnego samorządu, a także poznać ciekawych ludzi i miło spędzić czas.

W pierwszym etapie gry zadaniem dwóch drużyn jest zdobycie w czasie 10 minut jak największej liczby punktów za wykonane zadania. Zdobyte punkty to w rzeczywistości piksele, z których w etapie drugim obie drużyny budują na wielkiej mapie województwa podlaskiego połączenia między miastami. Gra kończy się w momencie zajęcia wszystkich możliwych tras. Każda osoba może spędzić w grze tyle czasu, ile chce.

Pomysłodawcami i realizatorami gry są działacze Stowarzyszenia 9/12 z Białegostoku. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

 

add